Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ürünlerimiz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hizmetlerimiz
Bayrak Direği

Bayrak tanım olarak bir devletin ya da belli bir zümrenin varlığını, renklerle ve işaretlerle simgeleyen genellikle dikdörtgen şeklindeki sancaklara deniyordu. Hitap ettiği alan ve üzerine yüklenen anlam bu kadar geniş ve zorlu olunca doğal olarak bununla ilgili her ayrıntı ve detay da büyük önem arz ediyor. Kullanıldıkları amaç ve alanlara göre ayrılan bir çok bayrak çeşidi vardır. Ülke, Göndere, Flamalar, Sancaklar, Masa Üstü, Kırlangıç, Plaj ve Olta Bayrak gibi daha birçok çeşidi ile bu büyük ailenin bireylerini oluşturmaktadır. Ürün yelpazesinin bu kadar geniş olmasına rağmen kullanımları ile ilgili neredeyse tek bir detay vardır oda Bayrak Direkleri. Çeşidi, rengi ve şekli ne olursa olsun bayrakların sergilenebilmesi, beklenen etkiyi yaratabilmesi ve reklam amaçlı kullanılabilmesi için olmazsa olmaz en önemli aksesuar ve detaydır.

Türk Bayrağının milletimiz için anlamı, değeri ve varlığı ne ise, şirket ve firmalar için kendi bayrakları da aşağı yukarı aynı anlamları ifade eder. İşte bu kadar büyük anlamlar taşıyan ve kendisinden çok şey beklenen bayrakları da üzerinde taşıyan direkleri de bir o kadar önem ve anlam teşkil eder. Kullanılacak alan ve mekanlara göre değişen direkler, yapımında kullanılan malzeme ve bünyesinde barındırdığı özelliklere göre de bir çok çeşit ve gruba ayrılır. Bunları kısa başlıklar altında şu gruplara ayırabiliriz.

Çelik direkler: Sağlam ve dayanıklı paslanmaz çelikten yapısı ile daha çok yükseklere dikilen bayraklar için kullanılması tavsiye edilir. Yukarılarda rüzgar ve fırtınaların daha yoğun hissedilmesi sebebi ile çok sağlam olması gereken direklerin buna en iyi cevap veren çeşidi sağlam malzemesi açısından her zaman çelik direkdir. Ayrıca görünümü, uzun ömürlü yapısı ve prestiji nedeni ile kalite arz eden bu direklerin kent meydanlarına ve büyük kamu kuruluşlarının merkezlerine dikilmesi özellikle tavsiye edilir. Sonsuz döner sistemi ile imal edilen bu ürünler, bu sayede bayrakların direğe dolanmadan 360 derece dönmesi sağlanmış olur.

Alüminyum Direkler: Bu direkler çoğunlukla boyları 20 metreyi geçmeyen bayrak dikimlerinde kullanılır. Çeliğe göre daha zayıf bir malzeme yapısı olan alüminyum galvaniz kaplama ve üzerine sürülen boyalarla uzun süre dayanacak hale getirilerek kötü hava şartlarından etkilenmeden uzun yıllar dayanıklılık gösterebilmesi sağlanır. Bu ürünlerin Özellikleri: Tek parçalı, üzerinde kaynak ekleme bulunmadan yapılan bu direkler; diğerlerine göre daha hafif, montajı daha kolay, hava şartlarına dayanıklı, uzun ömürlü ve çok çeşitli kullanım sistemine sahiptir.

Fiber Direkler: Daha küçük ve mütevazi alanlar için hizmet veren direk çeşididir. İki metre ile sekiz metre arasında dikilecek bayraklar için ideal olan bu ürün ayrıca kolay kullanımı ve ekonomik yapısı ile tavsiye edilen bir çeşittir.

Teleskopik Direkler: iki metrenin de altında olan bayraklar için uygun olan bu çeşit portatif olarak imal edilmektedir. Kullanılmadığı zaman katlanılıp kaldırılabilen bu direkler ip düzeneğine gerek kalmadan kullanılabilmektedir. Sarı Ya da krom renginde yapılan bu direkler her ülke bayrağı için uygun bir materyaldir.

Birde devasa tasarlanan ve dikilen direkler vardır. Bunlar daha çok şehre hakim tepelere dikilen ve oldukça özelliklere ve detaylara sahip olanlardır. Buna örnek olarak, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün hemen yanında dikili olandır. Asansör tertibatı, sonsuz döner sistemi, elektrik panosu, halat gergi takımı, bayrağı istenen noktada tutma sistemi, uçak ikaz lambası ve paslanmaz küresi gibi birçok yüksek özelliklere sahip olan ürün tam bir şirket deneyimi ve bilgisi gerektirir.

Firma olarak ürettiğimiz sayısız ürün çeşitlerinin yanı sıra bunlar için en gerekli olan aparat üretimini en yetkili elden yapmaktayız. İstenilen her ebat ve ölçülerdeki direklerin dikilecek alanların özelliklerine göre imal etmekte ve müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Son sistem teknolojileri kullanan firmamız alanında uzman ekibi ile birlikte en kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerin mümkün olan en uygun fiyatlara imal ederek tam zamanında teslim ilkesi ile üretimini yapıyoruz. Firmamız her zaman müşteri memnuniyetini baz alarak yüksek kapasite iş gücü ile üretimlerine devam etmektedir.